Vēsture pasaulē

Reto nav komerciāla organizācija. Radusies 1985. gada beigās Kantabrijā – Spānijas ziemeļu daļā. Tās dibināšanas akts parakstīts 1985. gada 2. decembrī.

Viss sākās ar kādu misionāru ģimeni, kuri sludināja Dieva Vārdu tiem, kas nekad nav dzirdējuši Evaņģēliju. Viņi devās misijā uz Spāniju nezinot neko par to, kas viņus tur sagaida. Reiz, esot iesaistītiem jauna, visu pamesta, vientuļa narkomāna aprūpē, viņi uzņēma šo cilvēku pie sevis mājās. Pēc tālākajiem notikumiem, viņi saprata, ka vajadzīgs īrēt māju. Šodien tā pati māja ir vieta, kura saucās Reto1, un kura atrodas Santanderē, Spānijas ziemeļos. Tur iespējams izmitināt vairāk civlēku, kuriem nepieciešama palīdzība.
Sakarā ar to, ka izārstējušos cilvēku procents bija tikau gsts, un interesentu par centru palika vairāk, rehabilitācijas centrs paplašinājās. Tika atvērti arī citi līdzīgi nami citās Spānijas pilsētās kā arī aiz tās robežām gan vīriešiem gan sievietēm. Pamatā asociācijā darbojas bijušie narkomāni, kuri paši reiz saņēmuši palīdzību un labprātīgi pieņēmuši lēmumu turpināt darboties centrā ar mērķi palīdzēt ar savu pieredzi citiem cilvēkiem. 1987. gada beigās tika pārskatīti Asociācijas statūti un tika izmainīts nosaukums uz “Reto a la Esperanza” (Reto Cerība).

Reto pasaulē: http://asociacionreto.com/paises.html

Vēsture Latvijā

2010. gada jūnijā, RETO brīvprātīgo komanda atbrauca uz Latviju ar vēlmi atvērt rehabilitācijas centru zinot par šo problēmu nevis teorētiski bet paši izgājuši rehabilitāciju RETO centrā un uzkrājuši pieredzi darbā ar narkotisko un alkoholisko vielu atkarīgajiem. Ar stingru kristiešu pārliecību personiski savā dzīvē piedzīvojuši izmaiņas, ko veic Dievs caur savu Dēlu Jēzu Kristu, kurš spēj pārveidot cilvēka sirdi, ar patiesu vēlēšanos izstiepj roku palīdzot problēmās nonākošajiem. 2010. gada beigās mēs atradām un devāmies uz vietu kur tagad atrodas Reto centrs Latvijā, sākot uzņemt pirmos cilvēkus. Tajā pat laikā reģistrējāmies Latvijas Reģistrā kā Biedrība “Reto Cerība.